Haber

TEMA Vakfı Onursal Başkanı Ali Nihat Gökyiğit vefat etti

TEMA Vakfı ve Tekfen Holding’in kurucularından Ali Nihat Gökyiğit 97 yaşında hayatını kaybetti. Gökyiğit’in cenazesi ikindi namazından sonra Fatih Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecek.

Tekfen Holding ve TEMA Vakfı’nın (Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Tabiat Varlıklarını Koruma Vakfı) kurucularından 97 yaşındaki Ali Nihat Gökyiğit hayatını kaybetti. TEMA Vakfı’nın Ali Nihat Gökyiğit’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kurucu Onursal Başkanımız ve Yaprak Dedemiz Ali Nihat Gökyiğit’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Tüm ülkemizin başı sağolsun.”

97 yaşında hayatını kaybeden Ali Nihat Gökyiğit’in cenazesi ikindi namazına müteakip Fatih Camii’nde kılınacak cenaze namazına müteakip defnedilecektir.

Ali Nihat Gökyiğit kimdir?

Ali Nihat Gökyiğit, 23 Şubat 1925’te Artvin’de doğdu. Robert Kolej’den mezun olduktan sonra, yüksek öğrenimini Michigan Üniversitesi’nde inşaat mühendisliği bölümünde tamamladı. Daha sonra Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri haline gelecek olan Tekfen Holding’i Robert Kolej’den arkadaşı Feyyaz Berker ile birlikte kurdu.

11 Eylül 1992’de arkadaşı Hayrettin Karaca ile TEMA’yı kurdu. Aslen Gürcü asıllı olan Gökyiğit, Gogitidze ailesine mensuptur. – İSTANBUL

ladik-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu