Ekonomi

Meral Akşener’den ‘Sinan Ateş’ çıkışı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin kümelenme toplantısında açıklamalarda bulundu. Akşener’in gündeminde Sinan Ateşsuikast, ekonomideki son durum ve İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılması.

Meral Akşener, Hukuk Büroları eski Başkanı Sinan Ateş’in Ankara’da öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturma hakkında konuştu. “Dicle kenarında değil, başkentin göbeğinde alçakça bir suikastle bir vatan evladını katlettiler! Üstelik bunu herkesin gözü önünde yaptılar. Şimdi de devletin gücünü kullanarak gerçek faillerin üzerini örtmeye çalışıyorlar.”dedim.

İsveç’te Kuran’ın yakılmasına büyük tepki

Akşener’in konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

– Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’i yakmaya çalışarak değerlerimize saldıran bu vandalizm, bu barbarlık, bu düşmanlık dünyanın hiçbir yerinde düşünce özgürlüğü diye pazarlanamaz. Bu apaçık bir nefret suçudur! Sorunun bir başka değerli yönü daha var: Türkiye’de örneğin siyasi yelpazenin her kesimi bu eylemi reddediyor. Bu konuda ülkemizdeki tüm toplumsal kesimler tek tek tepki göstermektedir.

ekonomik eleştiri

-Saygıdeğer varlıklar, aynı anda hem enflasyonu hem de çabayı hedefleyerek Türk lirasını değersizleştiremezsiniz. Birine veya diğerine öncelik vermelisiniz. Türk Lirası’nın bedava olmasını savunuyorsanız, ‘Yaşasın enflasyon’ demelisiniz. Temelde savunduğun şey bu.”

mahmudiyeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu