Haber

Ünlü Amerikalı yazar Marianne Williamson, 2024 başkanlık seçimleri için yarışacak

Yazar, Northwestern Üniversitesi Medill Gazetecilik Okulu ile yaptığı bir röportajda Marianne WilliamsonDemokrat Parti’den 2024 cumhurbaşkanlığı seçimikoşacağı haberini doğruladı.

Williamson, “Şu anda en büyük umudumuz olduğunu düşündüğüm kolektif duyarlılığın kullanılmasına katkıda bulunabileceğime inanmasaydım, başkanlığa aday olmazdım.”sözünü kullandı.

Ülkenin kurumsal oligarklar, şirketler ve silah üreticilerinin gölgesinde “otoriterleşme tehdidi” altında olduğunu söyleyen Williamson, milletvekillerinin yasal figürlerle doğru dürüst muhatap olmadığı görüşünü savundu.

‘Gölge Etkisi’, ‘Aşka Dönüş’, ‘Değişim’, ‘Mucizeler Yılı’ gibi çok satan kitapların yazarı Williamson, 2020 başkanlık seçimleri için de aday olmuştu. ‘Aşk siyaseti’ yaptığını söyleyen Williamson, kampanya bağışlarında yaşanan sorunlar ve yeterli takviye alamama nedeniyle ön seçimlerden önce yarıştan çekilmişti.

Williamson’ın adaylığını 4 Mart’ta resmen açıklaması bekleniyor.

Adaylığını resmen açıklayan Demokrat Parti’den henüz bir isim yok. Demokrat Başkan Joe Biden, seçimlere katılmayı planladığını söyledi, ancak şimdi resmi bir açıklama yapmadı.

camolukhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu