Haber

Turkey Talks’ta Konya toplantısı yapıldı

“Türkiye ile Sohbetler: Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye’nin Asrın Vizyonu” Konya toplantısı, Cumhurbaşkanı’nın başdanışmanları ve kentteki sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Konya Valisi Vahdettin Özkan, Sivil Dayanışma Platformu Başkan Danışmanı ve Lideri Ayhan Oğan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Ahmet Selim Köroğlu ve Ayşe Türkmenoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı İsmail Ergüneş, Konya’daki STK temsilcileri ve basın mensupları katıldı. program Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Programda konuşan Konya Valisi Vahdettin Özkan, “Cumhurbaşkanımızın rehberliğinde devletimizin ve milletimizin yaşam kalitesinin yükseltilmesi için gelecekte pratik ve stratejik olarak neler yapılabilir sorusu her yeri meşgul etmektedir. bizden dedi.

“Türkiye Görüşmeleri Yaklaşık 1 Yıldır Sürüyor”

Cumhurbaşkanı Danışmanı ve Sivil Dayanışma Platformu Lideri Ayhan Oğan, Türkiye Müzakerelerinin yaklaşık bir yıldır devam ettiğini belirterek, “Heyetimizde bakan yardımcılarımız ve kıdemli danışmanlarımız var. Dünya ve Türkiye’nin Türk yüzyılının başında alacağı pozisyonlar hakkında, “Daha makro düzeyde değerlendirmeler yapmak için kısaca bakış açınızı, yorumlarınızı ve analizlerinizi isteyeceğiz. Bizler de notlarımızı alacağız ve bu notlar çerçevesinde ilgili yerlerle ilgili sorunları, beklentiler varsa çözüme kavuşturmaya, beklentileri üst makamlara iletmeye, sizlerin bakış açısı ve bakış açısıyla repertuarımızı genişletmeye çalışacağız. aldığımız yeni fikirler.” .

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu, Türkiye Yüzyılı’nda Türkiye’nin istiklal ve istikbal mücadelesinden hala bahsetmenin üzüntü verici olduğunu belirterek, Türkiye’nin yüzyılının açıldığını düşündüğünü sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu, “Türkiye’nin Asrın Vizyonu, yine Konyalı olmadığı halde Konya ile özdeşleşen merhum Necmettin Erbakan hocamızın büyük Türkiye idealinin yeni versiyonudur. Çünkü biz artık büyük bir Türkiye’yiz. Bağımsızlık yolunda büyük bir ülke olduk. Bundan sonra Türkler ve Türkiye asrını konuşma ve onun başlangıcını verme kavşağındayız” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı İsmail Ergüneş, “Yeni Türkiye’nin 2. yüzyılında sosyal devlet ve refah devleti konusunda dünyanın en yeterli teori ve pratiğine sahip bir ülkesi olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Yüzyıl, yani Cumhuriyetimiz.”

Konuşmaların ardından STK temsilcilerinin soru ve sorunlarını dile getirmesiyle program devam etti. – KONYA

gerede-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu