Haber

KYK Yurdu’nda Yaşanan Facianın Ardından Öğrenciler, Arkadaşlarının Yorgana Sarılmış Cansız Cesedini Görünce Çığlık Attı!

Aydın’da KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda defalarca arızalı olduğu bildirilen asansör, dün gece içinde 15 öğrenciyle birlikte yere düştü. Asansörün düşmesi sonucu Zeren Ertaş isimli öğrencinin hayatını kaybettiği bildirildi. Bu sırada arkadaşlarının yorgana sarılı cansız bedenini gören öğrencilerin çığlıkları yürekleri dağladı.

Aydın’daki KYK Kız Öğrenci Yurdu’nun tamiri konusunda defalarca şikayet edilen asansör, dün gece içinde 15 öğrenciyle birlikte yere düştü.

Zeren Ertaş isimli öğrencinin ölümüyle sonuçlanan bu facianın ardından Türkiye’nin dört bir yanındaki KYK yurtlarında kalan öğrenciler de benzer şekilde asansörlerinin bozuk olduğunu ve yetkililerin umursamadığını söyledi.

“15 kişilik asansöre 16 kişi bindi” açıklaması herkesi rahatsız ederken, arkadaşlarının başına gelenleri protesto etmek isteyen öğrenciler TOMA ve polis müdahalesiyle karşı karşıya kaldı.

Bu sırada sosyal medyaya yürek parçalayan görüntüler yansıdı. Öğrenciler arkadaşlarının yorgana sarılı cansız bedenini görünce çığlık attı.

Sabah “Günaydın”, akşam “İyi geceler” diyen arkadaşlarını belki bir kez de olsa beyaz yorganla cenaze arabasına bindirilirken gören öğrencilerin çığlıkları yürekleri dağladı. kitle.

agliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu