Haber

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, gecekonduların yıkım çalışmalarını inceledi

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Karadeniz Caddesi’nden Tayfun Caddesi’ne kesintisiz ulaşım sağlayacak yol için gecekonduların yıkım çalışmalarını inceledi. Başkan Çolakbayrakdar, Yavuzlar, Gaziosman ve Yunusemre bölgelerinde kangrene dönüşen plansız gecekondu binalarını tek tek sağlam bir şekilde incelediklerini belirterek, yıkım sürecinin ardından başlanacak yeni yolun hayırlı olmasını diledi. Kayseri için.

Yavuzlar Mahallesi’nde kronikleşen imar sorununun çözümüyle başlayan eski evlerin yıkım çalışmalarına nezaret eden Önder Çolakbayrakdar, çalışanlara kolaylıklar diledi.

Uzun yıllardır mülkiyet sorunu nedeniyle bekleyen birçok yeri çözerek vatandaşların hizmetine sunduklarını belirten Önder Çolakbayrakdar, “Yavuzlar, Yunusemre ve Gaziosman Mahallelerimizde kronikleşen sorunları birer birer çözüyoruz. Yaptığımız doğru çalışmalarla yarım asırlık sorunları istikrarlı bir şekilde çözüyoruz.Yavuzlar Mahallemize hayırlı olsun.Yeni bulvar çalışması nedeniyle en büyük engellerden biri olan gecekonduları yıkıyoruz. Karadeniz Caddesi’nden Tayfun Caddesi’ne kadar uzanan yolun ortasındaki kavşaktaki gecekonduların yıkım işlemini gerçekleştiriyoruz. Yıkım sonrasında burada yol yapılmasına hiçbir engel kalmayacak. Uzun süredir bu bölgede bulunuyor. Bir süredir plansız yapılardan oluşan gecekondu sorununu çözmeye çalışıyorduk ve artık son aşamaya geldik.İnşallah bu gecekonduların yıkılmasıyla Tayfun Caddesi ile Karadeniz Caddesi arasındaki iletişim engeli de ortadan kalkacak. Yavuzlar’a, Yunusemre’ye, Gaziosman’a ve tüm bölgeye, şehrimize hayırlı olsun. İnsanların mutlu yaşayabileceği bir Kocasinan hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Kayseri’de yaşayan tüm vatandaşların memnuniyetini ve yaşam kalitesini artırmayı hedeflediklerini belirten Önder Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın her yerinde çalışmaların sürdüğünü sözlerine ekledi. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu