Haber

İmamoğlu hakim karşısına çıkacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “ihaleye fesat karıştırma” suç için, 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası iradehakim karşısına çıkacak.

İLK DURUŞMA 15 HAZİRAN’DA

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu dönemde kuralları oluşmamış bir şirkete ihale edilmesiyle ilgili olarak İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama hakkında. “ihaleye fesat karıştırma”onun hatası için, 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezasıdava açıldı. 13 Ocak 2023tarihinde açılan davanın ilk duruşması 15 Haziran’dagörülecek

VAKA SÜRECİ

İşlemi İçişleri Bakanlığı İmamoğlu yürüttü. Beylikdüzü Belediyesi Döneminin gözden geçirilmesiyle başladı. inceleme konusu 29 Aralık 2015′Bu bir ihaleydi.

İçişleri Bakanlığı Mülki Müfettişliği, raporu Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı a gönderildi. Büyükçekmece savcılığının hazırladığı iddianamede 250 bin liranın kamuya kaptırıldığı ileri sürüldü.

Savcılık, savunmaların alınmasının ardından soruşturmasını tamamladı. İmamoğlu dahil 7 isim hakkında “ihaleye fesat karıştırma”suçlama üzerine 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Avukatı, İmamoğlu’nun ihale sürecinin hiçbir aşamasına müdahil olmadığını, talimat ve yönlendirmesinin bulunmadığını ve imzasının bulunmadığını savundu.

Davanın ilk duruşması 15 Haziran’dagörülecek

demirci-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu