Haber

Balıkesirli 80 yaşındaki Fatma Karateke, depremzedelere konteyner ev bağışlamak için tarlasını sattı.

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde yaşayan 80 yaşındaki Fatma Karateke, tarlasını satıp parasını Hatay’da depremzedeler için kurulacak “Sındırgı Mahallesi”nde konteyner konut almak için bağışladı.

Kırsal Aslandede Mahallesi’nde oturan Karateke, 7 dönümlük tarlasını 72 bin liraya satarak parasını yetkililere teslim etti.

Çocuğu olmayan ve 3 yıl önce eşini kaybeden Karateke, konteyner evin eşyalarını ilçedeki dükkanlardan taksitle aldı.

Fatma Karateke, gazetecilere daha önce de büyük sıkıntılar yaşadığını söyledi.

Karateke, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerden dolayı çok üzüldüğünü belirterek, “Deprem burada da oldu. Göçük olmadı ama evlere giremedik. Tarlamı temelli verdim.” dedi.

Konteyner evin malları için kredi çekmeyi düşündüğünü belirten Karateke, esnafa taksit konusunda yardımcı olduğunu söyledi.

Hayırsever hanımın yeğeni İbrahim Ayan da konteyner konut için belediyeye başvurduklarını belirtti.

Teyzesine tarlanın satışı ve bağış süreçlerinde yardımcı olduğunu anlatan Ayan, “Teyzem yıkılan evleri televizyonda görmüş ve bana ‘buraya versek konteyner alabilir miyiz?’ Onun adına başvurdum, şimdi konteyner alımına destek vereceğiz.” dedi.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Fatma Karateke’ye desteğinden dolayı teşekkür ederek, “Bu gönüllülük, bu samimi davranış, milletin ve devletin bir olduğunu ve asla bozulmayacağını gösteren bir davranıştır. O bölgeye yardımlarımız ‘destek olarak devam edecek’ dedi. doğal şehir’ Sındırgı. Kasvetleri, bu yaraları hep birlikte aşarız.” sözünü kullandı.

haber-carsamba.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu