Haber

Babacan: Gençler adına Bebecan olmaktan gurur duyuyorum

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, “Sayın Erdoğan her konuşmasında benden bahsediyor. Son zamanlarda bana ‘Bebecan’ dedi. O Bebecan dediğin, 2011’de ekonominin başında olan biri. bu ülkenin yakın siyasi tarihi, ülke ekonomisinin iyi olduğu zamanlar. Bugün ekonominin de başıdır. Allah’a çok şükür, tüm gençler adına Bebecan olmaktan gurur duyuyorum.”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhuriyet Halk Partisi Batman binasını ziyaret etti. Ziyarete DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, CHP Batman Milletvekili adayı Hüseyin Yaşar, partililer ve vatandaşlar katıldı. Burada konuşan Babacan, Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu’nun ilk sandıkta açık ara seçimi kazanacağını belirterek, “Bu seçim tek listeyle girdiğimiz bir seçimdir ki maç kaybetmeyelim. Beraber kazanacağız.” Batman’da ittifak ortağımız Cumhuriyet, “Halk Partisi’nin adayı Hüseyin Yaşar’a ve diğer arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Batman teşkilatımızın tamamı Hüseyin Bey’in arkasında olacaktır. İki seçenek var. Bu seçim nedir? Otoriterlik mi? Demokrasi? Birini mi seçeceksin” dedi.

“İki sandık var” diyen Babacan, “Birinci sandık Cumhurbaşkanlığı seçimidir. İnşallah birinci sandıkta Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu açık oyla seçimi kazanır. Milletvekilliği seçimi var, bir de Cumhurbaşkanlığı seçimi var. İkinci sandıkta milletvekilliği seçimi. İkinci sandık açıldığında millet ittifakı olarak inşallah meclis çoğunluğunu alacağız. Bunun için gün gün, saat saat çalışmak zorundayız” dedi.

Milli İttifak’taki 6 partinin Türkiye’yi temsil ettiğini ifade eden Babacan, “Her kapıda, her sokakta birbirimize söylemeliyiz. Sizin sesiniz olan, dertlerinizle ilgilenen partinin değiştiğini onlara söylemeliyiz. Amacımız eşit yurttaşlık ilkesini ülkemizde hakim kılmaktır.Herkesin kendi kimliğiyle olduğu gibi kabul edilip yan yana omuz omuza yürüdüğü bir ülkedir.6 partiyi yan yana koyduğunuzda bu tüm türkiye’yi temsil eder.partiler.bölünmesi ne olursa olsun tüm vatandaşlarımız 6 partiye baktıklarında mutlaka birinde kendilerini görüyorlar orada benim temsilim diyor.bu yüzden burası türkiye birliğidir.biz giriyoruz. tek listeyle seçim çünkü her parti farklı listelerle seçime girince maalesef ıvır zıvır gidiyor.Yazık.Şu anda tek bir oy bile israf etme lüksümüz yok.Tek amacımız maksimize etmek. toplam milletvekili sayısı Biz aslında orta bir noktaya gelerek havuzu büyütüyoruz ve bu büyük havuzdan herkes daha çok milletvekili alıyor. Bu işte kaybeden yok. Kaybeden olmadan zafere doğru yürüyoruz. Bunu anlamamız lazım” dedi.

BABACAN DİYARBAKIR’DA Programın ardından yarın düzenleyeceği bayram programı için eşi Ülkü Zeynep Babacan ve beraberindeki heyet ile Diyarbakır’a gelen Babacan Batman, Kayapınar ilçesine bağlı Diclekent Mahallesi’ndeki Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Babacan’a CHP 1. adayı Sezgin Tanrıkulu, ittifak partilerinin temsilcileri ve milletvekili adayları katıldı. Burada partililere seslenen Ali Babacan, bayrama hüzünle girdiklerini belirterek, “Bir bayrama daha birlikte giriyoruz. Bu bayrama da hüzünle giriyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın acısı hala çok taze. CHP’den aday listelerinin çıkması için çok kısa bir süreliğine teklif aldık dediler ayrı ayrı girince hep kaybediyoruz ama toplu girince hepimiz kazanıyoruz hesabımızı yapınca havuz çıkıyor Tek listeden girince büyüyor. Millet ittifakı açısından daha çok milletvekili çıkıyor. Diğer partilerin kararı ile 5 partinin tek listeden seçilmesine ilişkin kararımızı netleştirmiş olduk. “Farklılıklarımızı bir kenara bırakarak . Türkiye’nin geleceğinde buluşarak o hedefe birlikte yürüyeceğimizi ülkeye göstereceğiz. Bir zamanlar bizi hafife alan iktidar bugünlerde beni hiç yüzüstü bırakmıyor” dedi.

‘BAY. ERDOĞAN BANA ‘BEBECAN’ DEDİ

Babacan yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son günlerde hep adını andığını ve kendisine ‘Bebecan’ dediğini belirterek, “Erdoğan Bey her konuşmasında benden bahsediyor. Son zamanlarda bana ‘Bebecan’ dedi. İki yılda iki haneli üç haneli enflasyonu tek hanelere indirirken biz Bebecan’dık.Paradan 6 sıfır atarken Bebecan dedik.Bugün şükürler olsun. Allahım bu ülkenin tüm gençleri adına Bebecan olmaktan gurur duyuyorum.Bu ülkenin gençleri nasıl başarıya ulaşıyor?Elinden gelenin en iyisini yaptığını göstermekten gurur duyuyorum.Konuştuğunda hep o dönemi düşünüyor. Başarı hakkında.Çünkü artık başarı yok.Eski defterleri karıştırdığında benim ona rastladığımı görüyor.Kızgın ve kızgın olduğunu biliyorum ama kusura bakmayın onu rahatsız etmeye devam edeceğiz.Geldikten sonra iktidara gelir, dürüsttür, işinin ehlidir. Sadece ülkemize değil tüm dünyaya insanların bu ülkeyi nasıl yönettiğini göstermemiz lazım” dedi.

– Diyarbakırborajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu