Ekonomi

Avrupa borsaları Fed tutanakları sonrası yükseldi

Investing.com – Avrupa piyasaları – dağ keçisi 35, CAC 40, DAX … – Wall Street’in dünkü karışık performansının ardından Perşembe günü yeşilde kaldı. ABD Merkez Bankası’nın (Fed) son toplantısı dakikakarışık ifadeler içeriyordu.

Link Securities’e göre, “Genel olarak komite üyeleri, faiz artırımının düşürülmesine devam edilmesinden ve gelecekteki hamlelerin başta enflasyon olmak üzere makroekonomik verilere bağlı olarak yapılmasından yanaydı. Genel fikir birliği, bu formda faiz oranları açısından çok fazla veya çok az yapma riskini kontrol ettikleri yönünde olmaya devam etti.

Analistler, “Bazı üyelerin finansal koşulların yeniden rahatlayacağından endişe duyduğunu belirtmek gerekir, ancak bu endişe, tahvil getirilerindeki son artışla şimdi yatışmış olmalı” diye ekliyor.

Link Securities’teki analistler, “Yatırımcılar zaten faiz oranlarıDünkü St. Louis Fed Lideri James Bullard’ın 75 baz puan daha artıracağını varsayıyor” dedi.

bankacı(BME: BKT) analistler, “Yumuşak şahin/sert bir yaklaşım tespit edildi ve Wall Street geri döndü. Daha önce, Bullard (St. Louis Fed) bir CNBC röportajında ​​oranların %5,375’e çıkarılmasını savunmuştu.”

Kiralık 4 (BME: RTA4 “Fed üyelerinin çoğu +25 baz puanlık bir artışı tercih ediyor, ancak bazıları Bullard ve Mester’ın iddia ettiği gibi, son faaliyet bilgilerinin (istihdam, tüketim) gücü ve faizlerdeki yavaşlama nedeniyle +50 baz puan gerekliliğini savunuyor. Bullard ve Mester tarafından savunulduğu gibi dezenflasyon süreci (üretici fiyatları). , TÜFE) daha sonra yer kazanabilecek bir seçenektir” diyor.

Haberler:  laura sanchez

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu