Teknoloji

Windows XP Serbest Stil Güncellemesi, Windows 10’u Windows XP’ye Dönüştürüyor

Bilgisayarınızın mümkün olan en iyi şekilde çalışmasını istiyorsanız, gizlilik veya güvenlik risklerinden kaçınma konusunda ciddiyseniz, tek seçeneğiniz yepyeni bir Windows kurulumuna bağlı kalmaktır. Ancak bazen, Windows’un farklı sürümleri ortaya çıkar ve kesinlikle dikkate alınmaya değer olabilir. Windows 11’in sistem gereksinimlerini atlayan ve birçok fazlalıktan arındırılmış üçüncü taraf bir sürümü. Tiny11’den daha önce bahsetmiştik.Şimdi, Windows 10’u Windows XP’nin neredeyse ayırt edilemez bir kopyasına dönüştüren inanılmaz derecede başarılı bir seçenekle karşı karşıyayız.

Windows XP Serbest Stil Güncellemesi22 yıllık bir tasarıma sahip Windows 10’un (sürüm 1809) değiştirilmiş bir kurulumu. Birçoğunun Windows’un altın çağı olarak gördüğü Windows XP’nin görünümünü ve hissini Windows 10’a başarıyla getiriyor. Eski Belge Gezgini, Görev Yöneticisi, Denetim Masası, Başlat menüsü ve Internet Explorer (aslında yeni bir görünüme sahip bir Firefox) gibi uygulamalarla birlikte gelir. 3D Pinball ve Paint uygulamaları bile bu indirmeye dahildir.

Elbette, Windows XP kullanmış olanlar bu sürümde bazı farklılıklar fark edeceklerdir. Ayrıca, bazı önemli sınırlamalar ve sorunlar, modu birincil işletim sistemi olarak kullanmanızı engeller. Örneğin, %100’ün üzerindeki herhangi bir DPI her şeyi alt üst edebilir, Dosya Gezgini’ndeki tüm düğmeler ve kişiler çalışmaz ve Windows 10 gibi işletim sisteminin bazı bölümleri bozuk görünür. Yine de bu indirmenin en yakın olduğunu söyleyebiliriz. Windows XP’nin herhangi bir üçüncü taraf uygulamasının elde edebileceği çağdaş bir kopyası.

Ancak modu indirmeden önce, değiştirilmiş Windows ISO’larını kullanmanın örtük risklerinin ve yasal sonuçlarının farkında olmak iyi bir fikirdir. Ayrıca, mod etkinleştirilmemiştir ve orijinal bir Windows 10 anahtarı gerektirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu