Teknoloji

TikTok’un ‘korkunç derecede gerçek’ filtresi Bold Glamour neden tartışılıyor?

TikTok geçtiğimiz günlerde ‘Bold Glamour’ filtresini duyurdu ve tartışmalar başladı. Çünkü birçok sosyal medya kullanıcısı filtreyi ‘mükemmel’ buldu. Tartışmalar ağırlıklı olarak bu nokta üzerinde yoğunlaşıyor. Peki Bold Glamour nedir ve neden tartışılıyor? birlikte bakalım…

BOLD GLAMOR NEDİR?

Bold Glamour, yakın zamanda TikTok’ta kullanıma sunulan bir tür güzellik filtresidir. Sosyal medyanın güzellik algısı üzerindeki etkisine ilişkin yorumlar ve tartışmalar yeni değil. Ancak Bold Glamour, güzellik filtresi kavramını tamamen yeni bir seviyeye taşıdı. Çünkü sosyal medyadaki birçok filtre, görünüşünüzü güzelleştirmek için tasarlanmıştır. Ancak TikTok’ta viral olan bu yeni filtre, Bold Glamour biraz farklı. Çünkü temelde tüm yüzünüzü elden geçirir. Örneğin çenenizi sertleştirir, kaşlarınızı daha görünür hale getirir, cildi pürüzsüzleştirir ve parlatır, elmacık kemiklerini daha görünür hale getirir. Ama en çok konuşulan kısmı anlamak daha zor. Yani Bold Glamour bunu neredeyse kusursuz bir şekilde yapıyor. Görüntü makul bir şekilde hala sizmişsiniz gibi görünüyor. Hatta cilt, filtreyi kullanırken bir miktar dokuyu koruyor gibi görünüyor ve temel olarak pürüzsüz olduğu gerçeğini gizliyor.

@meghan__lane__

Bu filtreyi kaldırmanız gerekiyor, onun BÜTÜN FARKLI BİR İNSAN olduğunu bilmiyorum

♬ orijinal ses – ✨Meghan lane✨

HAREKET ETTİKTEN BİLE FİLTRE GİTMEZ

Ve hareket ettiğinizde elinizle yüzünüzü kapatsanız bile filtre kırılmaz. Yüzünüzü hareket ettirebilir, ellerinizi filtrenin önüne koyabilirsiniz ve filtre açık kalır. Bu, insanların bir filtre kullandığınızı hemen fark etmeyebileceği anlamına gelir.

@notsophiesilva

NEDEN KORKUYORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu