Haber

Sona doğru Talas Mehmet Karamercan Kütüphanesi’nde

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Mevlana Mahallesi Umut Caddesi arkasında yapımı devam eden Mehmet Karamercan Kütüphanesini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Hayırsever Mehmet Karamercan ve oğlu Oğuzhan Karamercan’ın eşlik ettiği çalışmada Lider Yalçın, iki katlı kütüphaneyi her odasından çatısına kadar inceledi.

“EĞİTİMİMİZ YOK”

Lider Yalçın, kısa bir değerlendirme yaptıktan sonra, “Kayseri’de Talasa, faaliyette olan iki üniversite olduğu için birebir eğitim veren bir ilçe. Bu eğitimin en değerli kısmı ise kütüphanelerimizdir. 7/24 hizmet veren Kütüphanemiz, Altıntepe İlçe Kütüphanemiz ve Mevlana Mahalle Kütüphanemiz ile bu sayıyı artırırken, Kayseri’nin nüfus yoğunluğu bakımından en büyük ilçesi olan Mevlana Mahallemize hayırsever Mehmet Karamercan tarafından yeni bir kütüphane inşa ediliyor. Çalışmanın sonuna yaklaşıyoruz. Kendisine, oğlu Oğuzhan Bey’e ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Yetişkinler, akademisyenler ve farklı yaş gruplarından çocuklar için farklı bölümler olacak. Burada çok faydalı olacağını düşünüyorum. Eğitim şarttır. Talas’a şimdiden hayırlı olsun.” söz konusu.

Hayırsever Mehmet Karamercan’ın oğlu Oğuzhan Karamercan, babası adına kütüphane yaptırılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Talas’a hayırlı olsun” dedi. şeklinde konuştu.

NE OLACAK?

Talas Belediyesi’ne ait yaklaşık 1.500 metrekare alan üzerine kurulacak olan Mehmet Karamercan Kütüphanesi, 920 metrekare kapalı alana sahip olacak. Engelli bölümü başta olmak üzere sosyal tesisleri, kafeteryası, çocuk oyun alanı ve günlük yayınların okuma bölümü ile bölge halkına hizmet edecek olan kütüphanede 10 bin kitap bulunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu