Haber

Sinan Ateş cinayetinde çember daralıyor!

Sinan Ateş cinayetiyle ilgili soruşturmada çember daralıyor. Eski İdeal Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Lideri ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Sinan Ateş’in silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin ardından Tolgahan D., Emre Y. ve Serdar Ö. yakalanmış.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Tolgahan D. ve Emre Y., Ankara Adliyesi’ne sevk edildi. Tutuklanma talebiyle nöbetçi sulh ceza mahkemesine sevk edilen iki zanlı, savcılık sorgusunun ardından tutuklandı. Serdar Ö.’nün emniyetteki işlemleri devam ederken, soruşturma kapsamında dosyada bulunan tutuklu sayısı 17’ye ulaştı.

GİTTİKLERİ ADRESİ BELİRLEDİKTEN SONRA TUTUKLANDILAR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın cinayetle ilgili yürüttüğü soruşturma titizlikle sürüyor. Cumhuriyet Başsavcılığının olayın aydınlatılmasına ilişkin yürüttüğü soruşturmada, Tolgahan D. ve Emre Y.’nin kaçak tetikçinin götürüldüğü ilk adresle akraba oldukları gerekçesiyle tutuklandıkları öğrenildi. cinayetten sonra.

CİNAYETLE İLİŞKİSİ OLMADIĞINI İDDİA ETTİLER

Adresin belirlenmesinin ardından soruşturmayı derinleştiren savcılık, tetikçiye ulaşmak için çalışmalarını sürdürürken, Tolgahan D. ve Emre Y.’nin cinayetle ilgilerinin bulunmadığını öne sürdükleri öğrenildi.

KAYNAK: SABAH

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu