Ekonomi

SEC, Binance ve Voyager’ın 1 milyar dolarlık anlaşmasını bozdu

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEC)), Ocak ayında ilk mahkeme onayını alan BinanceAmerika Birleşik Devletlerive feshedilmiş kripto borç veren gezgin1 milyar dolarlık anlaşmaya karşı çıkıyor.

SEC’in dijital varlık endüstrisine yönelik son incelemesi, sektöre karşı durmaya devam ediyor. İlk mahkeme onayını Ocak 2023’te Binance ile 1 milyar ABD doları aldığı bilinen feshedilmiş kripto kredi şirketi Voyager dolarBir anlaşma üzerinde çalışıyordu.

SEC, Binance’in planıyla ilgili ayrıntıları doğrulamadı

İflas planı, iflas hükmüne göre planın doğrulanamayacağına dair dosyalamalara atıfta bulunarak, açıklama beyanının nihai onayına ve değiştirilmiş üçüncü Plan Ortak Planının onayına itiraz ediyor.

SEC, kripto borsası Kraken’in kısa süre önce ABD vatandaşlarına staking hizmetini yasaklamasının ardından kripto şubesi üzerinde baskı kurmaya devam ediyor. Kraken kripto borsası SEC ile anlaşmak için 30 milyon dolar ceza ödemeyi kabul etmişti. Komite bununla yetinmedi ve Paxos’a verdi. Binance USD (BUSD)Menkul kıymet olduğu iddiasıyla işlemin yapılması gerektiğini belirten bir tebligat gönderdi.

SEC, kripto para platformlarının kullanıcı varlıkları için yeterli koruma sağlamadığını belirtiyor ve FTX fiyaskosu gibi büyük çöküşleri tekrar önlemek için sıkı kontrol altında olduğunu bildiriyor.

SEC incelemesi devam ediyor

SEC’den yapılan açıklamada, sunulan “Açıklama Beyanı ve Planı”nın Binance ABD ticaret platformundaki varlıkların güvenliğine ilişkin gerekli detayları içermediğini sözlerine ekledi. Firma, kullanıcıların cüzdanlarının anahtarlarına Binance ABD bağlı kuruluşları veya diğerleri dahil olmak üzere üçüncü şahısların erişimini açıkça reddetmedi.

Ancak müşteri varlıklarının güvenli olması ve platform dışına aktarılmaması için alınan önlemi açıklamamaktadır. Ek olarak, Binance ABDAyrıca güvenlikle ilgili iç kontrolleri ve uygulamaları hakkında herhangi bir açıklama yapmadığını bildirdi.

SEC, alacaklıların ve paydaşların sürecin (Voyager’ın müşteri listesinin Binance’e 20 milyon dolarlık satışı) kendilerine anlamlı ekonomik faydalar sağlayıp sağlamadığını bilmeleri gerektiğini belirtiyor. Ancak kurul, bu konudaki herhangi bir delil duruşmasında delil sunma hakkının olduğunu da belirtmekten geri kalmamıştır.

Bu makale ilk olarak Paranfil’de yayınlandı.

haberyesilova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu