Haber

Rahibe Kim’den ABD’ye uyarı: Savaş ilanı sayılacağız

ABD ve Güney Kore’nin bölgede gerçekleştirdiği ortak askeri tatbikatlar ve Kuzey Kore’nin füze denemeleri Kore Yarımadası’nda tansiyonu yükseltirken, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un kız kardeşi ve Güney Kore Merkez Komitesi Başkan Yardımcısı Kore İşçi Partisi, Kim Yo-jong. ABD’ye yönelik tehdit konusunda uyarı geldi.

Güney Kore basını “Hint-Pasifik bölgesindeki ABD kuvvetlerinin komutanının, Pasifik’e kıtalararası balistik füzeler fırlatılırsa onları hızla vuracaklarını söylediğine dair bir rapor var”kim hatırlatıyor, “Bu tür uygunsuz açıklamalar gerçekten ABD ordusunun konumunu açıklamak için mi yapıldı, yoksa kukla medyanın klişeleşmiş kelime oyunlarından başka bir şey miydi bilmiyorum ama doğru olsun ya da olmasın, sizi açıkça uyarıyorum. Pasifik Okyanusu, Amerika Birleşik Devletleri veya Japonya’nın egemenliği ile ilgili değil.”ifadeleri kullandı.

“ABD’nin yetki alanı dışında kalan serbest sularda ve havada gerçekleştirilen stratejik silah testlerimize, komşu ülkelerin güvenliğine zarar vermeden müdahale etmek gibi askeri bir karşılık, açık beyan olarak değerlendirilecektir. savaşın.”Seul-Washington ittifakının askeri hamleleri konusunda uyardı,’ her an uygun, hızlı ve ezici bir çoğunlukla yanıt vermeye hazır olduklarını.belirtilmiş.

ABD ve Güney Kore’nin 13-23 Mart tarihlerinde bölgede ‘Özgürlük Kalkanı’ adlı ortak tatbikat düzenleyeceği açıklanırken, Kuzey Kore’nin tatbikata misilleme olarak yeni bir balistik füze testi yapabileceği belirtildi. Kim’in açıklamasının tatbikattan hemen önce gelmesi dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu