Ekonomi

Petrol gözü ABD hisse senedi verilerinde

Petrol, Federal Rezerv başkanının yılın ikinci yarısında faiz oranlarında daha fazla artış yapılmasını desteklemesi ve yatırımcıların ham petrol stok bilgilerini beklemesi ile düştü.

Ağustos vadeli ABD ham petrolü, Asya’daki talepte toparlanma işaretleri üzerine Çarşamba günü yükseldikten sonra varil başına 72 dolara düştü.

Perşembe günü ek açıklamalar yapacak olan Fed Lideri, Çarşamba günü enflasyonu bastırmak için daha fazla faiz artırımının gerekli olabileceği konusunda uyardı.

ABD hisse senetlerine ilişkin resmi bilgilerin, Cushing, Oklahoma’daki hisse senetlerinin geçen hafta iki yılın en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından gelmesi bekleniyor. Bundan önce endüstri tarafından finanse edilen Amerikan Petrol Enstitüsü’nün verilerine göre, görünüm ülke çapında bir düşüşe işaret ediyordu, ancak Cushing’de küçük bir artış gözlemlendi.

Petrol, en büyük ham petrol ithalatçısı Çin’in kısıtlayıcı sıfır Kovid uygulamalarını terk etmesinden bu yana hayal kırıklığı yaratan bir toparlanmanın ardından ekonomisini desteklemek için adımlar atmasına rağmen yılın ilk yarısında düşüş yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu