Teknoloji

Parola paylaşımını kısıtlamak Netflix’i kötü etkiledi; ama ufukta geri dönüş yok

Netflix’in şifre paylaşım kısıtlaması Bazı ülkelerde bu yılın başlarında başladı ve gelen haberlere göre Netflix’in saldırısı geri tepti. yılın ilk birkaç ayında 1 milyondan fazla kullanıcı Netflix aboneliğini iptal etti.

İspanya, Kanada ve Yeni Zelanda, Şubat 2023 itibarıyla Netflix’in şifre paylaşım kurallarından etkilenen yeni bölgelerin ortasındaydı. Etkilenen ülkelerde, birlikte yaşamadığınız veya ekstra üyelik bedeli ödemediğinizNetflix dizilerini ve filmlerini izlemek için artık bir arkadaşınızın veya aile üyenizin hesabını paylaşamazsınız.

Ancak Netflix’in bu atılımı birçok abonenin platformdan ayrılmasına neden oldu. Sadece İspanya’da 1 milyondan fazla Netflix kullanıcısıAboneliğini iptal ettiğini söylüyor.

Peki bu abonelik iptalleri Netflix’in bu kararından vazgeçmesi için yeterli olacak mı? Kötü bir haberimiz var: Netflix sadece geçici bir durumolduğunu düşünüyor.

Netflix geri döneceklerini biliyor

Bu yeni parola paylaşım kuralları uygulaması 2022’de Güney Amerika’da uygulandığında, etkilenen 4 bölgedeki birçok kullanıcı başlangıçta platformdan ayrılmıştı. Ancak Netflix, ilk tepkiler yatıştıktan sonra ücretli ekstra üyeler için en son abone ve kayıt sayısında bir artış gördüğünü iddia ediyor. Görünüşe göre Netflix, mutlaka görülmesi gereken şovları kaçırmamak için para ödemeye hazır olduğumuzu düşünüyor.

Netflix şifre paylaşım kurallarının kapsamını genişlettiği için bu eğilimin devam edip etmeyeceği şu an belirsiz ancak Netflix, platforma bir daha asla geri dönmemekle tehdit eden kişilerin büyük çoğunluğunu abonelikten çıkmakla tehdit ediyor. blöf yapıyorsundüşünüyor.

sarikamishaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu