Yaşam

Kemal Kılıçdaroğlu: Biz Kuva-yi Milliyeciyiz, kimseden izin almıyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrasya Yerel Yönetimler Birliği’nin bir otelde düzenlediği “Milli Birlik ve Dayanışma” toplantısına katıldı.

Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada vatan ve bayrağın iki temel kırmızı çizgi olduğunu, gerektiğinde vatan ve bayrak için can vermekten çekinmediklerini ifade etti.

Kılıçdaroğlu, herkesin fikrini özgürce ifade ettiği bir dünya inşa edilmesi gerektiğini belirterek, teknoloji çağında olduğumuzu, siyasetçilerin “Türkiye bunun neresinde?”düşünmesi gerektiğini vurguladı.

“Biz Milli Kuvvetleriz, kimseden izin almıyoruz”

Kılıçdaroğlu, “ABD’ye veya İngiltere’ye giderken ‘Kılıçdaroğlu izin alacak’ dediler. “dedi.

“Bu çocuklar geleceği Türkiye’de değil yurtdışında arıyor”

Dünyanın her yerinden zeki insanları Türkiye’ye davet etmek gerektiğine işaret eden Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bazen hayatta kalma sorunu olarak tartışılır, tartışılır ama kimse gerçek hayatta kalmayı düşünmüyor. 100 lira alıyordu, biz 500 lira aldık, evimiz ve arabamız oldu” diye konuştu. Bu bizim temel hayatta kalma sorunumuz. Bu çocuklar geleceği Türkiye’de değil yurtdışında arıyorlar.”


“Uygar insanlar gibi oturup tartışıyoruz”

Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından gazeteciler ve katılımcıların sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu’nun 6’lı masa çalışmasıyla ilgili bir soruya, “6’lı masa gerçekten 6 liderin ortaya çıkıp uyum içinde çalıştığı bir masa. Bu her oturduğumuzda her konuyu yüzde yüz çözdüğümüz anlamına gelmez. Hayır, medeni insanlar gibi oturup tartışırız. Belli tereddütler olduğu zaman bir sonraki görüşmeye erteliyoruz, bu nedenle son derece sağlıklı, “Dengeli bir zemin oluşturarak yolumuza devam ediyoruz. Hepimiz çok iyi niyetle yola çıktık. Hepimiz Türkiye’nin içinde bulunduğu durumun farkındayız ve Türkiye’yi buradan çıkarmak istiyoruz.”cevabı verdi.

Bir katılımcının CHP’nin sivil toplum kuruluşları ve belediyelerle daha fazla ortak çalışma yürütmesini istemesi üzerine Kılıçdaroğlu, sadece CHP’li belediyelerin değil, 6 belediye başkanı da dahil olmak üzere farklı partilerden belediye başkanlarının da zaman zaman ortaya çıktığını söyledi.

Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa’ya gittiğinde çiftçilerin elektrik fiyatlarından şikayetçi olduğunu söylediğini hatırlattı. ‘Bize büyükşehir belediye başkanlığını verin, elektriği tüm çiftçilere bedava verelim’ dedim. Nitekim bunun altyapısı hazırlanmış, projeleri hazırlanmış, fizibiliteleri yapılmış. alacak.”söz konusu.

“Seçim kararından sonra aday açıklama eğilimi var”

Bir katılımcı, aday olması halinde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini söyledi. Kılıçdaroğlu, ardından şunları söyledi:

“6 lider ortada, birlikte cumhurbaşkanı adayını belirleyeceğiz. 6’lı masada böyle bir çalışma hiç olmadı ama halkın beklentisiyle seçilecek cumhurbaşkanı adayının nitelikleri belirlendi” ve yapılan açıklama ile kamuoyu ile paylaşıldı.Bunun dışında şu anda hükümet programı üzerinde çalışıyoruz.5 ocakta tekrar görüşeceğiz hükümet programı belli olacak.yargıda sağlıkta ne yapacağız spor bilim teknoloji üniversiteler bu bahisler 9 başlık 72 alt başlık altında çalışılıyor 5 ocakta yapılacak toplantıya ilk metinler gelir diye düşünüyorum güçlendirilmiş milletvekili kendi aramızda da sistemi görüşüyoruz ben de Bunun önümüzdeki süreçte netleşeceğini düşünüyorum. Kendi aramızda konuştuğumuzda seçim kararı alındıktan sonra cumhurbaşkanı adayını açıklama eğilimi var. Şimdiye kadar hepimiz bu akıma katıldık. Bir arkadaşımız dedi ki, ‘ Bunu yapalım’ ‘Evet’ dedik.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu