Teknoloji

Çoğumuza Korku Saldıran Terminatör Animasyon Dizisiyle Geri Dönüyor

Çoğumuz küçükken izledik sonlandırıcı sinemadan etkilendi. Sonuçta çocukluğumuzda izlediğimiz filmlerde ne yaparsa yapsın insanları öldüren, endişe ve korku yayan karakterler vardı. Doğal alt metinde19. yüzyılda ses getirmeye çalışan bu yapım, heyecan verici yanının yanı sıra genel yapısıyla da kısa sürede kült haline geldi.

Netflix’in gerçekleştirdiği Geek Haftası Etkinlikte yeni Terminatör yapımından duyuru fragmanını paylaşarak dizinin hayranlarını heyecanlandırdı. Ancak bu sefer film anime olarak geri dönüyor. Ne yazık ki duyuru fragmanı bize sinemadan ne bekleyeceğimiz konusunda bir fikir vermiyor.

Terminatör: Anime Serisi fragmanı:

Söylediğimiz gibi bu bir duyuru fragmanı olduğu için anime nasıl görünecek karakter çizimlerine ve seslendirmelere bakamıyoruz. Ancak serinin önceki yapımlarında olduğu gibi, İnsan ve robot ırkları savaşa sürükleniyorSavaşı önlemek için distopik bir gelecekten geçmişe gönderilen bir kadın askerin hikayesini izleyeceğiz.

Bu bağlamda karakterimiz 2022’den 1997’ye giderek Skynet’e eşdeğer bir yapay zeka modeli geliştirmeye çalışıyor. Malcolm Lee isimli bir bilim adamını savunmak için gönderilecek. Peki kimden veya neyden koruyacak? Lee’yi ortadan kaldırmak için gelecekten gönderilen terminatörden elbette. Bu arada askerimiz Lee ve 3 çocuğunun etrafında dönen olayları da göreceğiz. Skynet’in bu dönemde kendi bilincine vararak insanlığı yok etmek istediği biliniyor.

Terminatör serisi de hayranlar tarafından çok seviliyor Hızlı ve Öfkeligibi ” Artık rafa kaldırılması gerekiyor ” şeklinde yorumlanır. Ancak söz konusu animenin başarılı olması halinde, bilinen diziyi yeniden canlandırma fırsatı doğabilir. Çıkış tarihi hakkında net bir şey söylenmedi ancak fragmanın sonunda şu ifadelere yer verildi: Yakında” yazdığını görüyoruz. Bu bağlamda anime içeriğini gösteren fragmanın gelmesi çok uzun sürmeyecek. Siz ne düşünüyorsunuz?

haberdamal.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu